Archives for April 2016 | Novinky Z Jakubky

Seminář s ruským figurantem A.Goncharovem

V něděli po výstavě probíhal v Mochovcích seminář, který byl nejen o výchově, ale i o vycviku ruských plemen, mezi která Moskevský strážní pes patří. Po velice poutavém a poučném vyprávění zmínil A.Goncharov i pracovní zkoušku, kterou je možno s těmito plemeny v zemi původu vykonat. Jedná se o tzv. Zkoušku strážní služby a její úspěšné splnění pak opravňuje majitele psů hlásit je na výstavách do pracovní třídy. Zkouška je rozdělěna do dvou částí: prověrky ovladatelnosti psa a střežení stanoviště. Po skončení teoretické části byla možnost si své psy prověřit při praktických cvičeních. Toho jsme s Alinkou samozřejmě s radostí využili. Alinka si zakousala do ringa a vyzkoušela část ze zkoušky střežení stanoviště. V tomto testu byla připoutána na pohyblivém řetězu a nesměla nechat narušitele projít. Byla skvělá i přesto, že se s takovým cvičením doposud nesetkala Happy ! Ostatně jako vždy při všech pracovních akcích! Je to prostě pracant!

Alinka-3

Alinka-1

Alinka-4

Alinka-2

15. Speciální středoevropská výstava Kavkazských a Středoasijských ovčáků a Moskevských strážních psů

Rozhodčí Vasilij Markov, Rusko, Althe, třída šampionů výborný 1, CAC

SKARO-Slovensko-4-2016

Národní výstava psů Ostrava

9.4. proběhla v Ostravě výstava psů. Přihlášených bylo 17 moskeváků. Kromě Alinky reprezentovali naši chovatelskou stanici i čtyři pejsci z našeho odchovu, dva z vrhu A, Arletka a Maxík, a dvě štěnátka z vrhu B, Bashir a Boriuta. Posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka a i když počasí moc nepřálo, všichni dopadli skvěle a byli spokojeni.
Bashir z Jakubky, třída štěňat, velmi nadějný 1

Bashir

Boriuta z Jakubkuy, třída štěňat, velmi nadějná 1

Boriuta

Arlett z Jakubky, třída mladých, výbornýá 1, CAJC, BOS, BOJ, BIS 1

Arllet

Apollon Maximus z Jakubky, třída mladých, výborný 1, CAJC

Maxik

Althea, třída šampionů, výborná 1, CAC

Alinka

Výstavní weekend Slovensko 1-3/4/2016

Náročný weekend pro nás i pro Alinku proběhl v Nitře, kde jsme abosolvovali tři výstavy. Dopadlo to výborně a získáním dvou titlulů CAC splnila Alinka podmínky pro udělení titulu Slovenský šampion krásy.
1.4. Victory Show, rozhodčí Vladimír Javorčík, třída šampionů, Althea: výborná 1, CAC
2.4. MVP Nitra, rozhodčí Róbert Kanás, třída šampionů, Althea: výborná
3.4. MVP Nitra, rozhodčí Linda Voláriková, třída šampionů, Althea: výborná 1, CAC

Victory show LAthea1-4-2016